Skillnad mellan versioner av "Per capsulam 2011-11-17: avtal om kansli 2012"
Från SHF wiki
Pera (diskussion | bidrag) |
(→Röster) |
||
Rad 4: | Rad 4: | ||
|- | |- | ||
| Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | | Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | ||
| 2011-11-17 | |||
|- | |||
| Andreas Olsson <andreas.t.olsson@gmail.com> | |||
| 2011-11-17 | | 2011-11-17 | ||
|- | |- |
Versionen från 17 november 2011 kl. 17.10
Röster
Följande stödjer förslaget:
Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | 2011-11-17 |
Andreas Olsson <andreas.t.olsson@gmail.com> | 2011-11-17 |
Bakgrund
- SHF köper kanslitjänst från FSF. Avtalet löper om 1 år och det är dags att förnya det. Kontraktet är samma som förra året med följande ändringar:
- priset sänks från 17 000 kr till 15 000 kr
- kansliets uppgift i relationen mellan SHF och transportstyrelsen har skrivits in i avtalet (myndighetsutövande)
Förslag på beslut
att SHF godtar det föreslagna avtalet och uppdrar åt Per Andersson signerar Avtal_FSF_SHF_administration_2012,_b.pdf.