Skillnad mellan versioner av "Per capsulam 2011-11-17: avtal om kansli 2012"
Från SHF wiki
Pera (diskussion | bidrag) |
m (11 versioner importerades) |
||
(3 mellanliggande versioner av 3 användare visas inte) | |||
Rad 5: | Rad 5: | ||
| Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | | Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | ||
| 2011-11-17 | | 2011-11-17 | ||
|- | |||
| Andreas Olsson <andreas.t.olsson@gmail.com> | |||
| 2011-11-17 | |||
|- | |||
| Johan Bergström | |||
| 2011-11-17 | |||
|- | |||
| Robin Strandberg <robinstrandberg@hotmail.com> | |||
| 2011-11-22 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Nuvarande version från 26 oktober 2021 kl. 18.36
Röster
Följande stödjer förslaget:
Per Andersson <Per.Andersson@cs.lth.se> | 2011-11-17 |
Andreas Olsson <andreas.t.olsson@gmail.com> | 2011-11-17 |
Johan Bergström | 2011-11-17 |
Robin Strandberg <robinstrandberg@hotmail.com> | 2011-11-22 |
Bakgrund
- SHF köper kanslitjänst från FSF. Avtalet löper om 1 år och det är dags att förnya det. Kontraktet är samma som förra året med följande ändringar:
- priset sänks från 17 000 kr till 15 000 kr
- kansliets uppgift i relationen mellan SHF och transportstyrelsen har skrivits in i avtalet (myndighetsutövande)
Förslag på beslut
att SHF godtar det föreslagna avtalet och uppdrar åt Per Andersson signerar Avtal_FSF_SHF_administration_2012,_b.pdf.