Skillnad mellan versioner av "Per capsulam 2013-05-27:ansökan från Norrköpings skärmflygklubb om medlemskap i SHF"
Från SHF wiki
Pera (diskussion | bidrag) (Skapade sidan med '== Röster == Följande stödjer förslaget: {| |- | Per Andersson | 2013-05-27 |- |} == Bakgrund == Norrköpings Skärmflygklubb har ansökt om medlemskap i Svenska Hängflygf…') |
Pera (diskussion | bidrag) |
||
Rad 4: | Rad 4: | ||
|- | |- | ||
| Per Andersson | | Per Andersson | ||
| 2013-05-27 | |||
|- | |||
| Jan Dersjö | |||
| 2013-05-27 | | 2013-05-27 | ||
|- | |- |
Versionen från 27 maj 2013 kl. 09.24
Röster
Följande stödjer förslaget:
Per Andersson | 2013-05-27 |
Jan Dersjö | 2013-05-27 |
Bakgrund
Norrköpings Skärmflygklubb har ansökt om medlemskap i Svenska Hängflygförbundet då medlemmar i klubben har börjat flyga hängglidare med motor. De önskar bedriva hängflygverksamheten i Norrköpings Skärmflygklubbs. Piloterna önskar även förnya sin hängflyglicens genom Norrköpings Skärmflygklubb.
Förslag på beslut
Att bevilja ansökan och välkomna Norrköpings skärmflygklubb till Svenska hängflygförbundet.