Skillnad mellan versioner av "Per capsulam 2013-05-27:ansökan från Norrköpings skärmflygklubb om medlemskap i SHF"
Från SHF wiki
Pera (diskussion | bidrag) |
m (4 versioner importerades) |
||
(2 mellanliggande versioner av en annan användare visas inte) | |||
Rad 7: | Rad 7: | ||
|- | |- | ||
| Jan Dersjö | | Jan Dersjö | ||
| 2013-05-27 | |||
|- | |||
| Mats Plsson | |||
| 2013-05-27 | |||
|- | |||
| Robin Strandberg | |||
| 2013-05-27 | | 2013-05-27 | ||
|- | |- |
Nuvarande version från 26 oktober 2021 kl. 18.36
Röster
Följande stödjer förslaget:
Per Andersson | 2013-05-27 |
Jan Dersjö | 2013-05-27 |
Mats Plsson | 2013-05-27 |
Robin Strandberg | 2013-05-27 |
Bakgrund
Norrköpings Skärmflygklubb har ansökt om medlemskap i Svenska Hängflygförbundet då medlemmar i klubben har börjat flyga hängglidare med motor. De önskar bedriva hängflygverksamheten i Norrköpings Skärmflygklubbs. Piloterna önskar även förnya sin hängflyglicens genom Norrköpings Skärmflygklubb.
Förslag på beslut
Att bevilja ansökan och välkomna Norrköpings skärmflygklubb till Svenska hängflygförbundet.