Skillnad mellan versioner av "Redovisning av resebidrag från elitmedlen för deltagande på internationell tävling 2012"
Från SHF wiki
Pera (diskussion | bidrag) |
Pera (diskussion | bidrag) |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
Följande ansökningar har beviljats: | |||
{| | |||
| Joakim Hindemith | |||
| 1 tävling | |||
| Danska Öppna | |||
|- | |||
| Andreas Olsson | |||
| 3 tävlingar | |||
| German Flatlands (Altes Lager), Belgiska Öppna (Laragne), samt Brittiska Öppna (Laragne) | |||
|- | |||
| Per Andersson | |||
| 2 tävlingar | |||
| German Flatlands (Altes Lager) samt Brittiska Öppna (Laragne) | |||
|- | |||
| Håkan Andersson | |||
| 2 tävlingar | |||
| Super Race Brasil i Brasilia 26/8-1/9 och Super Race Brasil i Aguas da Prata 7/10-13/10 | |||
|- | |||
| Jonas Pettersson | |||
| 1 tävlingar | |||
| Brittiska Öppna (Laragne) | |||
|} | |||
resultaten för alla svenska piloter på alla FAI-tävlingar hittas på [http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladder_id=1&ranking_date=2012-10-01&nation_id=214 FAIs rankinglista]. | resultaten för alla svenska piloter på alla FAI-tävlingar hittas på [http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladder_id=1&ranking_date=2012-10-01&nation_id=214 FAIs rankinglista]. | ||
Versionen från 15 oktober 2012 kl. 07.00
Följande ansökningar har beviljats:
Joakim Hindemith | 1 tävling | Danska Öppna |
Andreas Olsson | 3 tävlingar | German Flatlands (Altes Lager), Belgiska Öppna (Laragne), samt Brittiska Öppna (Laragne) |
Per Andersson | 2 tävlingar | German Flatlands (Altes Lager) samt Brittiska Öppna (Laragne) |
Håkan Andersson | 2 tävlingar | Super Race Brasil i Brasilia 26/8-1/9 och Super Race Brasil i Aguas da Prata 7/10-13/10 |
Jonas Pettersson | 1 tävlingar | Brittiska Öppna (Laragne) |
resultaten för alla svenska piloter på alla FAI-tävlingar hittas på FAIs rankinglista.
Danska mästerskapen
hela resultatlistan 11, Joakim Hindemith
German Flatlands 2012
4, Andreas Olsson
17, Per Andersson
British Nationals 2012
2, Andreas Olsson
35, Jonas Peterson
48, Per Andersson
Brasilien
hela resultatlistan 26, Håkan Andersson